Nyelvek

Fordítás és tolmácsolás több mint 50 nyelven!

Tudta, hogy nagyjából 6500-7000 nyelv és nyelvcsalád létezik a világon, de a világ népességének túlnyomó része ezek közül csak 23-at beszél? Attól függően, hogy mi az anyanyelvünk, néhány nyelv könnyebben, néhány nehezebben tanulható meg. Persze erre jó egy fordítóiroda, hiszen segítségünkkel nem szükséges egzotikus nyelveket megtanulnia! Nincs más dolga, mint megtekinteni, hogy milyen nyelvekre fordítunk, tolmácsolunk!

Mindannyian tisztában vagyunk azzal is, hogy az angol a világ legtöbbet, leggyakrabban használt nyelve. Hiszen a globális üzleti életben és általában, más nemzetközi témák, tartalmak esetében is domináns. Az online tartalmaknak csaknem 52%-a angolul szerepel a világhálón. Persze az is érdekes lehet, hogy az előbb említett tartalomból a maradék milyen nyelvekből tevődik össze. Aktuális statisztikák és tapasztalatok szerint, ha nemzetközi webáruházról, üzleti tartalomról, vagy alkalmazásról van szó, ezeket a nyelveket érdemes használni, tehát a marketing- és üzleti témák, valamint dokumentumok esetében ezekre a nyelvekre érdemes fordítani: angol, orosz, japán, német, spanyol, francia, portugál, olasz, kínai, lengyel.

Általános tendencia, hogy minden nagyobb vállalat egy idő után megjelenik a nemzetközi piacokon is. A marketingstatisztikák és fogyasztói visszajelzések alapján az emberek szívesebben költenek azokra a termékekre és szolgáltatásokra, melyekről a saját nyelvükön olvashatnak információkat. Tehát megfelelő piaci méret, felvevőképesség esetén érdemes elgondolkodni azon, hogy céges weboldalunkat, vagy akár bármilyen egyéb céges marketing-tevékenységünket a lokális nyelvi igényekhez alakítsuk. Ehhez pedig szükség van egy precíz, professzionális cégre, profi szakfordítókkal!

A Polyglot-nál a nyelv nem akadály, hanem kommunikációs híd. Mi ebben a kommunikációban segítünk, akár szakfordításról, tolmácsolásról, vagy lektorálásról van szó. Speciális nyelvi igényeket is megoldunk, forduljon hozzánk bizalommal!

Milyen nyelvekre fordítunk, tolmácsolunk?